Aktualizacja COVID-19 można bezpiecznie podróżować do Belgii

06.07.2020


W dniu 2 lutego 2020 Belgia odnotowała swój pierwszy przypadek korona wirusa. Prawie pięć miesięcy po tym sytuacja poprawia się. Ostatnie liczby pokazują ogólny trend spadkowy jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. Krok po kroku życie gospodarcze, społeczne i kulturalne wraca na właściwe tory. Zatem nie ma absolutnie żadnego powodu, aby opóźniać przyjazd do Belgii. Czeka na Ciebie praca! Oto, co musisz wiedzieć przed przyjazdem.

Rząd belgijski postanowił walczyć z epidemią korona wirusa m.in. poprzez siedmiotygodniowy okres izolacji, podczas którego doradzano ludziom, aby w miarę możliwości pracowali z domu. Szkoły, bary, restauracje i  sklepy, które nie są pierwszej potrzeby musiały zostać zamknięte, a wszystkie publiczne zgromadzenia dotyczące wydarzeń sportowych, kulturalnych lub rekreacyjnych zostały odwołane. Te rygorystyczne środki przyniosły pozytywny efekt. Od początku maja kraj rozpoczął stopniowe znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z korona wirusem.

Dzienny spadek nowych zakażeń

Zatem od tamtej pory liczba codziennych nowych zakażeń wykazuje tendencję malejącą, niespełna 17 przypadków odnotowano na 4 lipca 2020 r. Liczba zgonów związanych z koroną spadła do sześciu dziennie. Naukowcy potwierdzają, że ogólnie wszystkie liczby spadają, pomimo stopniowego złagodzenia środków ograniczających. Oprócz ogólnej higieny zaleca się jednak przestrzeganie zasad dystansu społecznego lub noszenie masek na twarzy, jeśli dystans społeczny nie jest możliwy.

Luzowanie obostrzeń

W dniu 4 maja Belgia zaczęła stopniowo znosić blokady. Od tego czasu wszystkie firmy, sklepy i szkoły zostały ponownie otwarte, aczkolwiek przy zachowaniu silnych środków bezpieczeństwa. Liczba dozwolonych kontaktów społecznych powoli rośnie. W poniedziałek 8 czerwca hotele, bary i restauracje ponownie otworzyły swoje drzwi dla klientów. Zniesiono także poruszania się po kraju. Jednak festiwale i imprezy masowe są nadal odwoływane do co najmniej 31 sierpnia 2020 r.

Nowy etap znoszenia obostrzeń

W związku z letnimi wakacjami Belgia wkracza teraz w kolejną fazę planu luzowania obostrzeń. Od 1 lipca:

  • ludziom będzie wolno spotykać się w grupie maksymalnie 15 różnych osób na jedno gospodarstwo domowe tygodniowo;
  • zajęcia kulturalne w hali mogą pomieścić do 200 osób, w przypadku imprez plenerowych maksymalnie 400 osób;
  • restauracje i bary mogą pozostać otwarte tylko do 1 w nocy;
  • baseny, centra odnowy biologicznej, parki rozrywki, kasyna i sale gier mogą zostać ponownie otwarte;
  • maski na twarz są nadal wysoce zalecane w sklepach i miejscach publicznych, ale nie są obowiązkowe.

W zależności od ewolucji sytuacji COVID-19 środki te będą mogły zostać złagodzone jeszcze od 1 sierpnia 2020 r.

Plan bezpieczeństwa COVID-19

W Link2work dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników i pracowników. Dlatego wdrożyliśmy odpowiednie zasady dotyczące COVID-19, zawierające praktyczne wytyczne dotyczące tworzenia bezpiecznego środowiska pracy i życia dla wszystkich. Wszystkie nasze mieszkania i domy są dezynfekowane przed użyciem i zalecamy unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi mieszkańcami przez okres dwóch tygodni po przyjeździe.

Nowo przybyłym zostanie wręczony zestaw startowy ze wszystkimi niezbędnymi instrukcjami, maseczka na twarz i środek dezynfekujący. Zachęcamy wszystkich do uważnego śledzenia aktualizacji wiadomości i sprawdzania najnowszych informacji na naszej stronie na Facebooku. Cały zespół robi wszystko, co w jego mocy, aby zagwarantować Ci bezpieczny pobyt w Belgii.

Jesteśmy tu dla Ciebie

Czy masz dodatkowe pytania dotyczące aktualnego statusu korona wirusa w Belgii? Nie wahaj się z nami skontaktować. Nasze godziny urzędowania pozostały niezmienione podczas pandemii, ale radzimy umówić się z góry, jeśli chcesz przyjść do biura. Jesteśmy do dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania pocztą elektroniczną lub telefonicznie.


Udostępnij na: