Na czym polega praca Order Pickera?

16.08.2022


Szukasz pracy za granicą, ale nie wiesz jaką pracę wybrać? A może chciałbyś/łabyś pracować na magazynie w Holandii (lub Belgii), ale nie wiesz czym różnią się poszczególne oferty pracy? Orderpicker, magazynier, komisjoner – czym różnią się te prace? 

Jakiego zakresu obowiązków pracownika magazynu możesz spodziewać się aplikując na każdą z tych ofert pracy

Przychodzimy z pomocą i postaramy się wyjaśnić, jakie funkcje w magazynach pełnią zatrudnieni orderpickerzy, komisjonerzy i inni pracujący na magazynach zagranicą.

Order-picker czy komisjoner?

Zarówno order-pickerzy, jak i komisjonerzy to inaczej mówiąc, osoby kompletujące zamówienia. Oba te pojęcia używane są zamiennie.
Tego rodzaju praca za granicą nadaje Ci odpowiedzialność za pobieranie towarów z magazynu i dostarczanie ich do sali sprzedaży lub innych miejsc w sklepie. Order-pickerzy, czy komisjonerzy za granicą, pracują na halach lub magazynach, wykorzystując swoją wiedzę na temat lokalizacji zapasów i sprzętu, aby jak najszybciej pobrać artykuły wybrane w zamówieniu.

Order – picker, czyli jedna z najpopularniejszych ofert pracy na magazynach w Holandii.

Co robi osoba odpowiedzialna za zbieranie zamówień?

Kompletowanie zamówień to aktywna praca, która wymaga ciągłego ruchu i zwracania uwagi na szczegóły. Order-pickerzy muszą być w stanie poruszać się po dużych magazynach pełnych pudełek, półek i innych przeszkód, jednocześnie śledząc, które pozycje już zebrali.
Zamówienia w pracy jako komisjoner, można zbierać z pomocą wydrukowanej listy, skanera ręcznego lub systemu pick by voice.

Obowiązki w pracy za granicą jako order-picker. Czego konkretnie możesz się spodziewać?

Order-pickerzy mają szeroki zakres obowiązków, który może obejmować:

  • korzystanie z komputerów lub skanerów w celu zlokalizowania przedmiotów w magazynie, na podstawie zamówień klientów,
  • organizowanie materiałów zgodnie z wymogami działu lub polityką firmy,
  • komunikację z innymi pracownikami, w celu koordynacji operacji voice picking,
  • komunikowanie się z klientami w celu odpowiedzi na pytania dotyczące produktów lub zamówienia (nie zawsze).

Czy order-picker musi mieć doświadczenie lub szczególne umiejętności?

Od order-pickerow w Holandii czy Belgii, na poczatkującym poziomie doświadczenia nie wymaga się zazwyczaj posiadania dyplomów ukończenia szkół. Niektórzy pracodawcy mogą preferować kandydatów, którzy ukończyli szkołę średnią lub w rzadkich przypadkach, ukończyli studnia w zakresie gospodarki magazynowej lub logistyki.

Część pracodawców zatrudniających komisjonerów za granicą, zapewnia szkolenie w miejscu pracy. Szkolenie to nauczy podstaw pracy, takich jak korzystanie z systemu komputerowego / słuchawkowego firmy i bezpiecznie obsługiwać sprzęt. Szkolenie może również obejmować jak elementy BHP pracy na magazynie lub hali

Niektórzy order-pickerzy mogą przejść dodatkowe szkolenie, aby wyspecjalizować się w określonej dziedzinie. Na przykład sklep spożywczy może przeszkolić osobę zbierającą zamówienia do specjalizacji w dziale nabiału. 

Aby pracować jako order-picker w Holandii lub Belgii nie potrzebujesz mieć żadnego certyfikatu ani dokumentu poświadczającego umiejętności. Jednak musisz liczyć się z tym, że potrzebna będzie znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Duża cześć order-pickerow w Holandii czy Belgii, pracuje z użyciem systemu słuchawkowego. Pracownik otrzymuje przez słuchawkę polecenia i instrukcje w języku angielskim, które musza być dla niego zrozumiale. 

Jakie inne umiejętności przydają się w pracy order-picker’a zagranicą?

Order-picker pracujący w Belgii lub Holandii powinien być zorientowany na szczegóły, aby zauważać małe zmiany w produkcie lub zamówieniu. Kompletując zamówienia klientów, łatwo pomylić podobne produkty, dlatego orientacja na szczegóły zagwarantuje prawidłową realizację zamówienia. 

– Dobry order-picker powinien być sprawy manualnie. Zbierając zamówienia możesz być zmuszony do podnoszenia i przenoszenia przedmiotów, dlatego ważna jest zręczność. Może to pomóc w przenoszeniu przedmiotów z jednego miejsca na drugie i sprawnym wykonywaniu pracy.

– Jeśli chcesz podjąć pracę jako order-picker lub komisjoner za granicą, powinieneś przygotować się na to, że będziesz stał przez dłuższe okresy, podczas pobierania artykułów z magazynu. Na pewno przyda się odrobina wytrzymałości.

Order-pickerzy pracujący w Belgii lub w Holandii zazwyczaj pracują w dużych magazynach i centrach dystrybucyjnych. Praca ta jest dość wymagająca pod względem fizycznym, ponieważ osoby kompletujące zamówienia muszą podnosić i przenosić pudła i inne przedmioty. Dlatego jeśli szukasz pracy przy kompletowaniu zamówień na magazynie, powinieneś mieć przynajmniej przeciętną kondycję fizyczną.

Pracownicy magazynu lub hali za granicą – jakie mogą jeszcze mieć obowiązki? 

Część ofert pracy na magazynie za granicą dotyczy innych zadań niż kompletowanie zamówień. Czasami praca dla magazyniera w Holandii może polegać na załadunku i rozładunku ciężarówek, wózków widłowych lub innego sprzętu używanego do przechowywania, lub transportu zapasów magazynowych.

Do pracy na magazynach i halach w Holandii czy Belgii często poszukiwani się operatorzy wózków przemysłowych (EPT, wysokiego składowania), których zakres prac ogranicza się do poruszania się po magazynie i przewożenia towaru. 

Jakich zarobków może spodziewać się order-picker w Belgii czy Holandii?

Link2work, jako doświadczona agencja pracy, od wielu lat wysyła pracowników do pracy na magazynach w Belgii i Holandii, dlatego jesteśmy w stanie zaproponować naszym pracownikom więcej niż odpowiednie standardy pracy i adekwatne, wysokie wynagrodzenia. Aktualnie rekrutujemy zarówno pracowników magazynu, operatorów wózków EPT (sprawdź), oraz komisjonerów do pracy w Holandii i Belgii (zobacz).  Wynagrodzenie podstawowe w naszych ofertach pracy na magazynach, pozostaje w granicach 13-14 € brutto za godzinę pracy.
Oprócz podstawowej pensji, zapewniane są dodatki zmianowe,  od 7 do 12,00 %. Dodatkowo gwarantowane są dodatki wakacyjne (w skali przepracowanego roku wyniesie on ok. 3800 € brutto -15,38 % rocznych zarobków brutto), oraz premie roczne (proponowane pod warunkiem przepracowania minimum 65 dni w okresie od lipca bieżącego roku do czerwca kolejnego), które w skali roku mogą wynosić ok. 2000 € brutto.
Na wielu stanowiskach, które nasza agencja pracy oferuje pracownikom magazynu w Belgii, można spodziewać się również bonu żywnościowego, wynoszącego 8 € za dzień pracy.

Praca na magazynie Belgia lub Holandia  – dlaczego warto wyjechać przez agencją pracy Link2work?

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako order-picker w Belgii, komisjoner w Holandii, czy inny pracownik magazynu, warto przyjrzeć się bliżej ofertom solidnej agencji pracy. Agencja taka, jak Link2work, współpracuje tylko ze sprawdzonymi wieloletnimi kontraktami firmami. Wybierając pracę przez naszą agencję pracy, masz gwarancję, że trafisz do odpowiedniego, sprawdzonego pracodawcy o ugruntowanej pozycji na rynku, który szanuje swoich pracowników. 

Ponadto, agencja pośrednictwa pracy zajmuje się wszelkimi formalnościami i procedurami, które są niezbędne do podjęcia zatrudnienia jako operator maszyn w Belgii czy Niemczech. Poszukiwanie mieszkania za granicą może przysporzyć wielu problemów, których unikniemy wybierając pracę przez agencję pracy. Wyjazd do pracy w Belgii czy Holandii jako order picker z agencją Link2work, to możliwość wyboru zakwaterowania z naszej bazy mieszkań. Na miejscu zorganizujemy również transport do Twojego miejsca pracy. Oprócz tego, zapewniamy środki ochrony osobistej, takie jak buty i ubranie robocze. Ponadto, pracując z nami, jesteś pod stałą opieką naszego pracownika- możesz do nas zadzwonić z dowolnym problemem w dowolnej sprawie, a my zrobimy wszystko, aby Ci pomóc.


Udostępnij na: