Operator wózka typu reachtruck, bardzo ważny zawód w Belgii

06.03.2022


W tym roku Link2Europe obchodzi 15-lecie istnienia, a to skłania do przyjrzenia się różnym rekrutacjom, które mieliśmy okazję w ciągu tych lat realizować.

Była Link2Europe teraz Link2work od 15 lat poszukuje wykwalifikowanych kandydatów na belgijski rynek pracy i nie zamierza w najbliższym czasie na tym poprzestać. Od pracowników logistyki i przemysłu do międzynarodowych inżynierów i kierowników projektów, zrealizowało wszystkie te projekty rekrutacyjne! Jako jedyna belgijska firma zajmująca się wyłącznie pozyskiwaniem zasobów ludzkich z różnych kierunków świata, gwarantujemy spójne i niezawodne wsparcie dla osób poszukujących pracy na rynku belgijskim.

Aby uczcić kolejną rocznicę istnienia firmy, przyglądamy się naszym 15 najbardziej poszukiwanym zawodom. Dziś przedstawiamy sylwetkę operatora reachtruck’a w sektorze logistycznym.

Istotna część belgijskiej ekonomii

Sektor logistyczny odgrywa ogromną rolę w zasobach belgijskiej gospodarki. Dzięki swoim portom morskim, infrastrukturze drogowej i kolejowej, centralnemu położeniu w Europie oraz licznym możliwościom informatycznym Belgia dysponuje bazami logistycznymi i centralami dystrybucyjnymi, z których można podbijać europejski rynek.

I z tego powodu nieustannie poszukiwani są doświadczeni pracownicy, sektora logistycznego tacy jak operatorzy wózków widłowych czy kierowcy. Szczyt sezonu zapotrzebowania na tak wyspecjalizowany personel przypada w czasie wakacji lecz trwa on zazwyczaj od kwietnia do końca roku. Większość zatrudnimy na minimalny czas trwania dziewięciu miesięcy i z tego powodu nie możemy obsadzać tych stanowisk studentami.

Sektor ten dzieli się głównie na 2 grupy. Transport towarów, zarówno kolejowy, drogowy, rurociągowy, morski jak i lotniczy. Oraz związane z nim działania logistyczne, takie jak przeładunek towarów, magazynowanie, wsparcie, spedycja i usługi kurierskie. I właśnie w tej ostatniej grupie najwięcej lokujemy naszych operatorów wózków typu reachtruck. 

Sylwetka: Operator wózka typu Reachtruck

PC140 to wspólna komisja ds. transportu i logistyki i jej podkomisje ds. wynajmu pojazdów z kierowcami, autobusów i autokarów, taksówek, transportu drogowego i logistyki dla osób trzecich, obsługi naziemnej na lotniskach i relokacji. W ten sposób PC reguluje również wynagrodzenia i zadania pracowników magazynowych, takich jak operator wózka typu reachtruck.

Operator wózka reachtruck to prawdziwy profesjonalista w magazynie

Pracujesz przeważnie na dwie lub trzy zmiany w tygodniu, co przekłada się na 38-40 godzin tygodniowo. Do Twoich głównych zadań należy wprowadzanie towarów do magazynu, kompletowanie zamówień za pomocą wózka reachtruck i utrzymywanie porządku w magazynie. Pracujesz samodzielnie, ale jesteś częścią zespołu. Masz wysokie poczucie bezpieczeństwa i przestrzegasz zasad BHP, dlatego zawsze nosisz środki ochrony osobistej. Od kwietnia do świąt Bożego Narodzenia jest to najgorętszy okres w logistyce, więc będziesz miał wiele okazji, aby pracować dodatkowo i zarobić premię za nadgodziny.

Bycie operatorem wózków reachtrucka to prawdziwy profesjonalizm. Kierowanie ciężkimi maszynami w wąskich korytarzach to zadanie dla wprawnych dobrych kierowców. Przy wysokości sięgającej nawet 12 metrów trzeba zachować pełną kontrolę, aby uniknąć wypadków. Upuszczenie palety z takiej wysokości może spowodować wiele szkód.

Twoje dochody i najczęstsze świadczenia

 • Wynagrodzenie średnio od 13 do 17 euro za godzinę
 • Bony na posiłki
 • Premię wakacyjne
 • Premia na koniec roku
 • Dodatek za pracę w systemie zmianowym
 • Nadgodziny płatne w wysokości 150%.
 • Na niektórych stanowiskach nawet praca w niedziele lub święta płatna 200%.

Zatrudnimy Cię, jeśli posiadasz:

 • Ważne uprawnienia na  obsługę wózka typu reachtruck uzyskane w jednym z krajów UE lub w Belgii (Mieszkasz w Belgii i jeszcze go nie posiadasz? Link2Europe ma kontakty z wieloma różnymi ośrodkami szkoleniowymi, aby pomóc doświadczonym i niedoświadczonym kierowcom wózków reachtruck w uzyskaniu belgijskiego pozwolenia).
 • Minimum 1 rok odpowiedniego doświadczenia.
 • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (znajomość języka holenderskiego lub francuskiego jest dodatkowym atutem).
 • Elastyczność do pracy w systemie zmianowym.
 • Dbałość o porządek.
 • Umiejętność pracy w zespole.
 • Logiczne myślenie.
 • Podstawowa znajomość obsługi komputera.
 • Dobry stan zdrowia fizycznego.

Gotowy do… pracy!

Zostań operatorem wózka typu reachtruck i bądź częścią dynamicznie rozwijającego się sektora logistycznego w Belgii. Nasze agencje współpracują z wieloma klientami z branży logistycznej i w ciągu ostatnich 15 lat zatrudniliśmy setki operatorów wózków, dzięki czemu możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Ponieważ zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników jest duże i ciągłe, spodziewaj się długich kontraktów i stałej pracy. Wielu z naszych pracowników po zakończeniu okresu przejściowego otrzymuje stały kontrakt z możliwością zamieszkania w Belgii!

Regularnie poszukujemy zmotywowanych pracowników magazynowych

Zapoznaj się z naszymi ofertami pracy w transporcie i logistyce i wyślij nam swoje CV już dziś!

Zainteresowała Cię ta propozycja pracy dla nas i chcesz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się z historią Łukasza, jednego z naszych operatorów wózka typu reachtruck.


Udostępnij na: