Zalety pracy za granicą za pośrednictwem agencji zatrudnienia

01.03.2019


Szukanie pracy, samo w sobie, jest dla niektórych nie lada wyzwaniem, a co dopiero szukanie pracy za granicą. Na szczęście, nie musisz robić tego sam! Wiele osób, poszukujących zatrudnienie w innym kraju, odkryło już zalety współpracy z agencją pośrednictwa pracy. Oto jak agencja może pomóc i Tobie!
Celem agencji pracy jest dopasowanie potencjalnych kandydatów do potrzeb klienta. Poprzez wstępną selekcję kandydatów, pod kątem określonych umiejętności czy doświadczenia, agencje mogą zaoszczędzić firmom szukającym pracowników dużo czasu i wysiłku. Nic dziwnego, że wiele przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing rekrutacji do wyspecjalizowanych w tej usłudze firm. Nie tylko pracodawcy na tym korzystają. Kandydat szukający zatrudnienia – w kraju lub za granicą – może także znacznie zwiększyć swoją szansę na sukces w znalezieniu nowej pracy.

1.      Aplikuj na kilka pozycji jednocześnie

Agencje rekrutacyjne pracują jednocześnie dla kilku firm, co oznacza, że w swojej ofercie posiadają wiele stanowisk pracy. Jeśli Twój profil pasuje jednocześnie do kilku ofert, korzystając z pośrednictwa agencji, znacznie zwiększasz swoje szanse na sukces, składając jedną aplikację na wszystkie te stanowiska w tym samym momencie.

2.      Wiedza o lokalnych zwyczajach i ustawodawstwie

Jeśli planujesz pracować za granicą, uzyskanie pomocy od lokalnego biura pośrednictwa pracy (w Twoim kraju docelowym) jest nieocenionym atutem. Pracownicy tego biura, nie tylko mówią językiem danego kraju, ale również znają bardzo dobrze lokalny rynek pracy, lokalne obyczaje i przepisy obowiązującego prawa. Oznacza to, że mogą oni nie tylko poprowadzić Cię do właściwej pracy, ale także pomóc Ci w papierkowych formalnościach, w otwarciu konta bankowego i uzyskaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Mogą być Twoim ogólnym wsparciem przez pierwsze dni czy tygodnie, aby zapewnić Ci dobry start w nowym kraju. Znalezienie pracy za granicą nigdy nie było tak proste!

3.      Większe poczucie bezpieczeństwa

Agencje zatrudnienia są ściśle monitorowane przez dedykowane instytucje kraju, w którym mają swoją siedzibę. W rezultacie przestrzegają przepisów prawa pracy i stosują wymagane procedury. Możesz być pewien, że będziesz traktowany sprawiedliwie, a płace będą wypłacane na czas. Współpracując z agencją pracy, zyskujesz gwarancję legalnego i pewnego zatrudnienia.

4.      Okres próbny

Wiele firm, jak i pracowników, postrzega pracę poprzez agencje zatrudnienia, jako rodzaj okresu próbnego. Praca jest często tymczasowa, ale gdy obie strony są zadowolone, umowa może zostać przedłużona lub kandydat może uzyskać bezpośrednie zatrudnienie w firmie, do której został skierowany przez agencję. Dla pracowników jest to świetny sposób na poznanie różnych firm i także różnych zawodów.

5.      Przystępne cenowo zakwaterowanie

Wiele agencji rekrutujących pracowników do innych krajów, oferuje również możliwość zakwaterowania. Niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem sezonowym, czy długoterminowym, agencja często jest w stanie zapewnić Ci przystępne cenowo zakwaterowanie. Szukanie mieszkania na własną rękę jest znacznie trudniejsze.

6.      Szkolenia i rozszerzanie umiejętności

Dla osoby poszukującej pracy, biuro pośrednictwa pracy, jest często najlepszym sposobem na zdobycie doświadczenia w wymarzonej dziedzinie. Co więcej, wiele agencji oferuje dodatkowe szkolenia, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności i tym samym zwiększysz swoją wartość na rynku pracy. Po szkoleniu, będziesz mógł uaktualnić swoje CV, dzięki czemu uzyskasz dostęp do bardziej interesujących zawodów i być może do lepszych zarobków!

7.      Nie poniesiesz kosztów!

Zgadza się, przedsiębiorstwa zlecające innej firmie rekrutacje, często płacą jej za to spore pieniądze, jednakże poszukujący pracy mogą korzystać ze wszystkich korzyści płynących z pracy przez agencję, całkowicie za darmo! Chociaż agencja zatrudnienia nie gwarantuje Ci zdobycia miejsca pracy, szanse powodzenia są o wiele większe, niż gdy starasz się o pracę sam. Zyskujesz możliwość ubiegania się o wiele stanowisk jednocześnie, a gdy połączysz to z faktem, że jest to całkowicie nieodpłatne, to zrozumiesz, dlaczego rejestracja w bazie kandydatów jest pierwszym krokiem do nowego rozdziału w twoim życiu.

Interesuje Cię praca w Belgii? Link2work ma głęboką wiedzę na temat lokalnego rynku pracy oraz prawodawstwa i może pomóc Ci zacząć nową pracę w mgnieniu oka. Dowiedz się więcej o naszych usługach: https://link2work.pl/jak-pomagamy/


Udostępnij na: