Praca w Holandii bez meldunku
10.10.2024
Jedną z najważniejszych kwestii, które interesują osoby planujące pracę w Holandii, są rozmaite formalności, których trzeba dopełnić w związku z wyjazdem. Jedną z nich jest oczywiście… kwestia meldunku. Czy zatem musimy być zameldowani w Niderlandach, aby podjąć tam zatrudnienie? I jak ewentualnie zorganizować całą procedurę meldunkową? Zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem- wytłumaczymy w nim wszystko krok po kroku!
Czy można pracować w Holandii bez meldunku? Praca bez rejestracji
Na początek, wyjaśnijmy podstawową kwestię. Czy w Holandii można podjąć zatrudnienie bez meldunku? Tak, można, natomiast tylko w przypadku, kiedy przebywamy w Niderlandach do 4 miesięcy. Związane jest to z obecnością Polski w Unii Europejskiej i uczestnictwem w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Do samego wjazdu na teren Niderlandów, potrzebujemy zaledwie dokumentu ze zdjęciem (np. dowód osobisty), albo po prostu paszportu.
Praca w Holandii dla nierezydentów. Jak zorganizować zatrudnienie bez meldunku?
Aby otrzymać pracę w Holandii bez meldunku, najłatwiej zorganizować to przy pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy. Przykładowo, w Link2Work posiadamy w swojej ofercie aż kilkanaście ofert pracy sezonowej, które nie będą wymagały od Ciebie konieczności meldunku. Co prawda, możesz też znaleźć pracę samodzielnie, ale wówczas narażasz się na ryzyko trafienia na nieuczciwego pracodawcę, który może wykorzystywać to, że jesteś w Holandii po raz pierwszy. Współpracując z Link2Work masz gwarancję sprawdzonych, renomowanych pracodawców w Holandii i pełne poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie Twojego pobytu w Niderlandach.
A co jeśli chcemy pracować w Holandii dłużej, niż 4 miesiące?
Jeżeli planujemy zatrudnienie w Holandii powyżej 4 miesięcy, wówczas będziemy już potrzebowali omawianego meldunku. Jak go zorganizować? W bardzo prosty sposób- wystarczy udać się do dowolnego urzędu gminy i odnaleźć w nim tak zwany „punkt informacyjny” lub „punkt kontaktowy”. To tam, możemy zarejestrować się do systemu Basisregistratie Personen (BRP), a obecność w nim jest obligatoryjna właśnie w przypadku pobytu dłuższego, niż 4 miesiące.
Aby dokonać meldunku, potrzebujemy jednak coś więcej, niż tylko dokument tożsamości ze zdjęciem. Oprócz tego niezbędna będzie umowa najmu (lub też zakupu mieszkania czy domu), a także stosowne oświadczenie wynajmującego (czyli osoby, u której przebywamy) wraz z kserokopią jej dokumentu tożsamości. Do tego może dojść ewentualny akt urodzenia dzieci i akt zawarcia małżeństwa (w formie odpisu). Dopiero kiedy dostarczymy te wszystkie dokumenty, zostanie nam nadany tak zwany Burgerservicenummer (BSN), czyli po prostu numer obsługi obywatela. Jeśli podejmiesz zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy, tymi formalnościami zajmie się za Ciebie pracownik agencji.
Pobyt tymczasowy czy stałe zatrudnienie
Wiele osób może się zastanawiać, czy lepszym rozwiązaniem będzie pobyt tymczasowy w Holandii w ramach pracy sezonowej, czy od razu stałe zatrudnienie. Jeżeli jedziemy do pracy za granicą po raz pierwszy i chcemy się po prostu przekonać, czy dobrze się odnajdziemy w realiach emigracji zarobkowej- warto zdecydować się na zatrudnienie tymczasowe, na przykład na 3 miesiące. Wówczas, mamy pełną dozę elastyczności, nie musimy organizować sobie kwaterunku na cały rok, podpisywać długoterminowej umowy z pracodawcą, czy wreszcie- organizować meldunku. Jeżeli zaś jesteśmy przekonani do pobytu za granicą na stałe, możemy oczywiście od razu zdecydować się na stałe zatrudnienie. Niezależnie jednak od dokonanego wyboru, najlepsze oferty pracy w Holandii z najwyższym wynagrodzeniem na rynku znajdziesz pod linkiem: https://link2work.pl/wszystkie-oferty-pracy/?t=&l=Holandia
Link2Work Twoim partnerem w wyjeździe do pracy w Holandii
Jako agencja pośrednictwa pracy, pomagamy naszym podopiecznym nie tylko w znalezieniu pracy, ale i w wielu innych kwestiach. To chociażby pomoc w organizacji wszelkich formalności, kwaterunku na czas pobytu, czy też kwestii związanych z ubezpieczeniem, czy wreszcie- z aklimatyzacją w swoim nowym miejscu do pracy i życia.
Przede wszystkim jednak, funkcjonując na rynku od ponad 16 lat, posiadamy oferty wyłącznie od zaufanych, sprawdzonych i renomowanych na holenderskim rynku firm. Dzięki temu masz 100% poczucie bezpieczeństwa odnośnie swojego przyszłego miejsca pracy i przestrzegania standardów zatrudnienia. Zapraszamy!
Wymagania do pracy Holandia- podsumowanie
Jak widać, praca bez meldunku w Holandii jest jak najbardziej możliwa. Pobyt tymczasowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nie tylko zarobić naprawdę godziwe pieniądze, ale też chcą podszlifować języki obce, poznać nową kulturę, zwyczaje i styl życia.
Niezależnie jednak od tego, czy planujesz pracę w Holandii tymczasowo, czy też na stałe, postaw swój pierwszy krok ku lepszemu życiu. Naprawdę warto!
Udostępnij na: