10 ciekawych propozycji na spędzenie czasu wolnego w Belgii

25.04.2019


Niezależnie od tego czy lubisz rozrywkę, sport, zwierzęta, przygody, czy pyszne piwa, Belgia oferuje nieograniczone możliwości spędzania czasu wolnego. Jednak, przy tak wielu dostępnych opcjach, wybór może być trudny. Przedstawiamy nasze top 10 atrakcji w Belgii!

1. Przywitaj się z pandą w Pairi Daiza

Zoo w Pairi Daiza Link2work

Jeśli lubisz zwierzęta, ZOO Pairi Daiza w pobliżu Ath, jest obowiązkowe. Ten park oferuje niezapomniane przeżycia wśród ponad 4000 zwierząt – w tym diabłów tasmańskich, koali i trzech gigantycznych pand: Xing Hui, Hao Hao i ich dziecka, Tian Bao. Zaplanuj swoją wizytę na www.pairidaiza.eu.

2. Mecz piłki nożnej Red Devils

Mecz piłki nożnej Red Devils

Kolejnym „dzikim” doświadczeniem, które polecamy, jest udział w meczu piłki nożnej w Belgii. Piłka nożna zawsze była tutaj bardzo popularna, a sukces drużyny narodowej Red Devils, tylko podkręcił ten trend. Lokalne kluby często maja entuzjastyczną grupę kibiców, która troszczy się o iście świąteczną atmosferę podczas meczu.

Aby móc obejrzeć mecz na żywo, musisz mieć członkostwo w danym klubie. Nie martw się, klub zawsze ma także pulę biletów przeznaczoną dla odwiedzających. Wystarczy odwiedzić stadion klubu (np. Stadion Constant Vanden Stockstadion RSC Anderlecht, klub piłkarski Club Club Brugge Jan Breydelstadion lub Ghelamco Arena KAA Gent) i poprosić o więcej informacji na stoisku biletowym.

3. Upamiętnij pierwszą wojnę światową w Ypres

Ypress

Podczas pierwszej wojny światowej, miasto Ypres i jego okolice, były tłem dla wielu ważnych bitew. Pozostałości walk można nadal oglądać w całym krajobrazie. Zobaczysz tu liczne okopy, krater po bombardowaniach, betonowe bunkry oraz wiele cmentarzy wojskowych i pomników. Muzeum Flanders Fields (w samym sercu Ypres), oferuje interaktywną wycieczkę po mrocznych czasach Flandrii Zachodniej i zdecydowanie, jest warte odwiedzenia. Sprawdź www.inflandersfields.be, aby uzyskać więcej informacji.

4. Poczuj się jak flandrien we flamandzkich Ardenach

Kolarstwo

Poza piłką nożną, sportowi Belgowie, mają inną wielką pasję – jazdę na rowerze! To nie przypadek, że wielu największych rowerzystów świata takich, jak Eddy Merckx, Tom Boonen, Roger De Vlaeminck i Freddy Maertens, pochodzi właśnie z Belgii. Rowerzyści z Flandrii nazywani są „flandriens”, a ich ulubionym poligonem są flamandzkie Ardeny, które są także tłem światowej sławy Tour of Flanders.

Czujesz się gotowy do przetestowania tej trasy? Do startu, gotowi, start!

5. Hej przygodo w Durbuy

Ścianka wspinaczkowa

Gotowy na dreszczyk emocji? W Durbuy, małym i malowniczym miasteczku w Ardenach, znajdziesz największy park rozrywki w Belgii. Tutaj możesz wybrać się na spływy kajakowe, iść do parku linowego, uprawiać kolarstwo górskie i wspinaczkę ścienną. Możesz również udać się na przygodę speleologiczną, a nawet doświadczyć swobodnego spadania. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Zaplanuj swoją podróż na www.adventure-valley.be.

6. Odwiedź opactwo Cystersów Orval i ich browar

Najlepsze Belgijskie Piwa

Dość już dreszczyków emocji,  czas na pełen relaks. W Orval znajdziesz niesamowity odrestaurowany klasztor z XII wieku, w którym mieści się browar Orval. Tutaj, od 1931 roku, produkowane jest wysoko fermentowane piwo Orval o swoim charakterystycznym, owocowo-gorzkim smaku.

Orval, to tylko jeden z sześciu klasztorów Trapistów warzących piwo w Belgii. Inne z nich, to opactwo św. Sykstusa w Westvleteren, opactwo Matki Boskiej Najświętszego Serca w Westmalle, opactwo św. Benedykta w Achel, opactwo Matki Boskiej z Scourmont w Chimay i opactwo Matki Bożej z Saint-Rémy w Rochefort.

7. Zerknij na dzieła sztuki w belgijskim Królewskim Muzeum Sztuk Pięknych

Muzeum

Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Belgii jest w rzeczywistości zbiorem muzeów usytuowanych w centrum Brukseli, gdzie prezentowane są dzieła najbardziej znanych belgijskich mistrzów. Należą do nich Renée Magritte, Rubens, Van Dyck, Hieronymus Bosch, Pieter Bruegel Starszy i wiele, wiele innych.

www.fine-arts-museum.be

8. Udaj się do jednego z wielu kościołów w Belgii

Przeźroczysty kościół

Pomimo swego niewielkiego rozmiaru, Belgia jest siedzibą imponującej liczby kościołów i budynków sakralnych. Niektóre z nich, są wręcz arcydziełami i na pewno warto je odwiedzić, niezależnie czy jesteś oddanym chrześcijaninem, czy nie. Do najbardziej spektakularnych kościołów należą katedra Matki Bożej w Antwerpii, katedra Świętego Bawona w Gandawie oraz niekonwencjonalny, „przezroczysty” kościół „Reading Between the Lines” autorstwa Gijsa Van Vaerenbergha w Borgloon.

9. Odwiedź serce Unii Europejskiej

Bruksela Parlament EU

Na myśl o polityce pojawia się uśmiech na Twojej twarzy? W takim razie, zdecydowanie, powinieneś odwiedzić Parlament Europejski w Brukseli. Sala plenarna jest otwarta na wizyty w wyznaczonych godzinach. Możesz nawet zamówić bezpłatny przewodnik audio – dostępny również w języku polskim – aby zobaczyć kulisy jednej z najważniejszych instytucji na świecie. Po wizycie w parlamencie, możesz udać się na spacer po dystrykcie europejskim i zobaczyć wiele innych budynków Unii, jak budynek Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej i wiele innych.

10. Zaszalej na jednym z wielu letnich festiwali muzycznych

Koncert  Rock Werchter, Graspop Metal Meeting, Pukkelpop i Tomorrowland.

Muzyka codziennie towarzyszy Belgom, ale najbardziej w lecie. Od końca kwietnia do września w kraju odbywają się niezliczone ilości dużych i małych festiwali, obejmujących różne style muzyczne. Najważniejsze wydarzenia, to sławny festiwal Rock Werchter, Graspop Metal Meeting, Pukkelpop i Tomorrowland. Śpiesz się! Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Oprócz powyższych opcji Belgia oferuje wiele innych wspaniałych sposobów na spędzenie wieczoru, dnia lub nawet całego weekendu. Kluczem jest oczywiście znalezienie pracy, która zapewni Ci czas i środki finansowe, aby w pełni cieszyć się wolnymi chwilami. Nasz zespół Link2work może ci w tym pomóc.


Udostępnij na: