Czy warto podjąć pracę za pośrednictwem agencji zatrudnienia?

02.04.2021

Przeprowadzka do Belgii i podjęcie pracy za pośrednictwem Link2work to dobry pomysł. Link2work to nie jest zwykła agencja pracy, a prawdziwy partner przez cały czas Twojego pobytu i pracy w tym kraju. Musisz wiedzieć, że nie będziesz spędzać zbyt wiele czasu w samej siedzibie firmy, ponieważ Twoje miejsce pracy będzie w innej lokalizacji. Jak to działa?

Korzyści

Zatrudnienie poprzez agencję pracy tymczasowej jest czymś bardzo powszechnym w Belgii. To idealne miejsce, jeśli szukasz pracy na określony czas i lubisz poznawać nowych ludzi. Dzięki agencji masz luksus możliwości pracy w różnych miejscach dla różnych firm, bez konieczności wypełniania mnóstwa dokumentów za każdym razem, gdy postanawiasz zmienić pracę. To agencja pracy jest rzeczywistym pracodawcą. Zawierasz z nią umowę o pracę, agencja wypłaca Ci wynagrodzenie i dba o to, by twoje ubezpieczenie zdrowotne i inne formalności były prawidłowo załatwione.

Praca na umowie tymczasowej ma wiele zalet. Największą korzyścią jest elastyczność, jaką zapewnia. Wiele umów tymczasowych prowadzi do stałego miejsca pracy, więc twoje tymczasowe stanowisko może być postrzegane jako próbne. Jeśli jest to posada, na którą liczyłeś, wtedy pomożemy Ci przekształcić w umowę na stałe. Jeśli na dłuższą metę, ta praca nie będzie dla Ciebie odpowiednia – bez obaw – elastyczność tymczasowej pracy sprawia, że ​​możesz ją zmienić bez konieczności długiego okresu wypowiedzenia. I to jest piękno agencji tymczasowej, każdy znajdzie korzyść dla siebie!

Link2work zapewnia więcej

Agencja pracy jest również Twoim partnerem w znalezieniu zakwaterowania, a jej pracownicy przeprowadzą Cię przez rozległą i czasem skomplikowaną belgijską biurokrację. Jako agencja pracy tymczasowej, Link2work będzie również w stanie odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania. Jej personel jest twoim zaufanym towarzyszem, a ponieważ zna cię tak dobrze, wie również, jakie rodzaje zawodów preferujesz i jak można zaspokoić twoje zawodowe potrzeby!

Miejsce pracy

Jeśli nie będziesz pracować w siedzibie naszej agencji, to gdzie będzie twoja praca? Będziesz przebywać siedzibach naszych klientów. Link2work ma zawarte umowy ze swoimi klientami w wielu różnych branżach. Wśród nich przeważają produkcja, technika, inżynieria, logistyka i transport, budownictwo i motoryzacja, a także oferowane są prace w innych zawodach, np. w ogrodnictwie. Przyjrzyj się ofertom na naszej stronie, ponieważ propozycje pracy stale się zmieniają, pojawiają się nowe oferty, a inne etaty są wypełniane.

Obowiązki

W firmie klienta będziesz wykonywać powierzoną Ci pracę. Wybrana firma nie będzie twoim oficjalnym pracodawcą, ale musi przestrzegać pewnych zasad. Nasz klient powinien np. zapewnić Ci odpowiednią odzież roboczą do pracy (w razie potrzeby) i zadbać o odpowiednie wdrożenie cię w obowiązki w wyznaczonym miejscu pracy, aby umożliwić Ci łatwy start. Niektóre firmy stosują tzw. „buddy” system, czyli wyznaczają doświadczonego współpracownika, który objaśni Ci twoje obowiązki. Ty też musisz się zobowiązać do przestrzegania kilku podstawowych zasad. Oczekujemy, że będziesz punktualny, będziesz przestrzegać zasad bezpieczeństwa pracy i informować zarówno nas, jak i przełożonych, gdy zachorujesz lub zaplanujesz urlop.

Układ naczyń powiązanych

Każda ze stron ma precyzyjnie określoną rolę. Agencja tymczasowa zajmie się wszystkimi kwestiami prawnymi, bezpośredni pracodawca zapewni Ci dobre środowisko pracy, do ciebie należy tylko wykonywanie swoich obowiązków.

Podsumowując, jest to zatem układ trójstronny zapewniający stabilną podstawę współpracy, gdzie nie mogą istnieć bez siebie te trzy niezależne byty. Bądź jednym z najważniejszych czynników dobrej współpracy i zapewnij sobie i swojej rodzinie dobre miejsce do pracy i życia.

Zainteresowany?

Gotowy do pracy? Skontaktuj się z nami już teraz i zacznij czerpać korzyści z Link2work jako swojej nowej agencji pośrednictwa!