Wakacyjne i niedalekie podróże po Belgii

17.07.2020


Aktualnie zagraniczne wyjazdy np. do takich krajów jak Meksyk czy Tajlandia nie są możliwe ale nie to znaczy, że jesteśmy skazani jedynie na pracę i brak rozrywek. Czy kiedykolwiek myślałeś o spędzeniu wakacji w Belgii? To niewielki kraj, ale dla każdego wciąż jest w nim wiele do odkrycia. Masz ochotę spędzić dzień na plaży, wizytę w jednym z dobrze zachowanych średniowiecznych miast Belgii lub weekend na wsi? Odkryj gorące miejsca i ukryte skarby, których nie możesz przegapić.

Zakupy, surfing i obserwowanie przyrody na wybrzeżu

Kto nie lubi morza? Dzięki tętniącemu życiem plażowemu, mnóstwu sklepów, barów i restauracji oraz rozrywek, belgijskie wybrzeże jest popularnym letnim miejscem wypoczynkowym. Nawet zimą jest ono atrakcyjne dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody.

Ostenda może być największym i najbardziej znanym miastem nadmorskim, 90-kilometrowa linia brzegowa ma do zaoferowania znacznie więcej. Entuzjaści spędzania czasu na świeżym powietrzu z pewnością docenią park przyrody Zwin w Knokke-Heist, piękny rezerwat, w którym żyje wiele zimujących ptaków wędrownych. Co więcej, Knokke to prawdziwy raj dla kochających zakupy. W kurorcie znajduje się wiele sklepów znanych projektantów i dobrych restauracji. Miej to na uwadze!

Sporty, czas wolny, oraz spa w Ardenach

Myślisz o spędzeniu relaksującego weekendu na łonie natury? Wybierz się na wycieczkę do pagórkowatego krajobrazu Ardenów w południowo-wschodniej Belgii, wspaniałego obszaru dla pieszych, rowerzystów i rowerzystów górskich. Zimą to także świetne miejsce dla miłośników jazdy na nartach, jeśli pozwala na to pogoda. Wielu turystów odwiedza Thermes de Spa, znane centrum urody i odnowy biologicznej, w którym można kąpać się w wodach wielu źródeł termalnych w okolicy.

Będąc w pobliżu, warto zatrzymać się w Durbuy, znanym również jako „najmniejsze miasto na świecie”. Malownicze miasteczko nad rzeką Ourthe jest po prostu magiczne. Wybierz się na spacer wąskimi uliczkami starego średniowiecznego miasta, a poczujesz się jak w bajce. Całość uzupełnia nawet zamek na wzgórzu. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu pokochają jazdę na rowerze, wspinaczkę, jazdę konną oraz możliwość odkrywania wody kajakiem, kajakiem lub tratwą.

Cofając się w czasie w średniowiecznej Brugii i Gandawie

Belgia słynie z oszałamiających średniowiecznych miast, w tym Brugii i Gandawy. Między dwoma miasteczkami trwa przyjazna rywalizacja o to, które z nich jest najpiękniejsze, ale pozwolimy Wam zdecydować.

Brugia nazywa się „Wenecją północy” i jest domem dla wielu małych kanałów otaczających stare centrum miasta. Wybierz się na przejażdżkę dorożką, wskocz na łódź lub spaceruj po mieście objętym patronatem UNESCO: bez względu na to, co wybierzesz, warto je odwiedzić. Wiele zabytkowych budynków i kościołów jest doskonale zachowanych, dzięki czemu jest to idealna podróż w czasie. Podaruj sobie smaczny posiłek w jednej z wielu nagradzanych restauracji.

W Gandawie, która słynie z gotyckich kościołów i domów z epoki kiedy powstawały nad kanałem, można zapoznać się z bogatą średniowieczną historią kraju. Centrum miasta po prostu zapiera dech w piersiach. A ze względu na tętniącą życiem scenę uniwersytecką miasto jest zawsze pełne życia. Jedną z głównych atrakcji miasta jest Gravensteen, średniowieczna forteca, która opowiada historię Gandawy.

Bruksela i Antwerpia

W tętniącej życiem stolicy Brukseli nigdy nie ma nudy. Można tam znaleźć prawie wszystko: sklepy znanych projektantów, urokliwe targi staroci, najciekawsze muzea, instytucje europejskie, spektakularną mieszankę starej i nowej architektury, Pałac Królewski i nie tylko. Koniecznie zatrzymaj się przy Atomium, narodowym symbolu Belgii i oszałamiającej konstrukcji, delikatnie mówiąc.

Twoje wakacje nie będą kompletne bez wizyty w popularnej Antwerpii, diamentowej stolicy świata. Odwiedź dom portowy w kształcie rombu lub zrób zakupy w modnych butikach bez poczucia winy. Antwerpia to kreatywne, tętniące życiem miasto z bogatą kulturą i muzeami. Bez wątpienia to pokochasz!

Odkryj militarną historię (lub ciekawostki historyczne)

Chociaż Waterloo może być równie legendarne jak klasyk ABBA, jest to niesławne miasto w Belgii, w którym Napoleon I przyznał się do porażki przed księciem Wellingtonem w 1815 r. W mieście, przypominającym militarną przeszłość, znajduje się kilka muzeów wojennych i pomników. Możesz także przeżyć heroiczną bitwę, biorąc udział w wycieczce po polu bitwy, a co roku w czerwcu inscenizacja ożywia te epickie dni. Dowiedz się wszystkiego o udziale wojskowym Belgii w I i II wojnie światowej w muzeum Flanders Fields w Ypres i Bastogne War Museum.

Pamiętaj, że to tylko rzut oka na bogatą ofertę rekreacyjną Belgii. Aby odkryć szerzej gamę miejsc, które warto zobaczyć lub poznać formy spędzania czasu, przejrzyj oferty według danego regionu.

Chcesz jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w Belgii?

W Link2work podpowiemy, jakie są możliwości. Chętnie udzielimy Ci wielu informacji o tym co możesz zwiedzać, będąc w Belgii.


Udostępnij na: