Operator maszyn na produkcji w Belgii – wszystko, co trzeba wiedzieć o pracy operatora maszyn.

01.08.2022


Praca operatora maszyn w Belgii może być ciekawym kierunkiem rozwoju zawodowego dla osób z zacięciem technicznym. Na rynku pracy widać rosnące zapotrzebowanie na operatorów maszyn zarówno w Polsce, jak i za granicą. Link2work poszukuje operatorów maszyn do pracy w Belgii, proponując przy tym atrakcyjne warunki pracy i konkurencyjne do polskiego, wysokie wynagrodzenie.

Szukasz pracy za granicą jako operator maszyn? Chcesz zmienić ścieżkę kariery i spróbować pracy w charakterze operatora maszyn?
Zastanawiasz się, co trzeba zrobić, aby dostać pracę w Belgii jako operator maszyn?
W tym teście przedstawimy podstawowe informacje o zawodzie operatora maszyn i odpowiemy na pytania, które często zadają kandydaci aplikujący na stanowisko operatora maszyn w Belgii.

Na czym polega praca operatora maszyn?

Operator maszyn najczęściej pracuje w sektorze produkcji, gdzie najogólniej mówiąc, odpowiada za pracę maszyny, dbając o płynność procedur produkcyjnych, aby zmaksymalizować wydajność i zyski firmy produkcyjnej. Rodzaje maszyn, które obsługuje operator maszyn, są bardzo różne, zależnie od profilu firmy – mogą to być maszyny produkujące, pakujące, sortujące, maszyny CNC czy inne. W procesie rekrutacji operator maszyn może być nazwany również operatorem produkcji, inżynierem produkcji, czy specjalistą obsługi maszyn. Operator maszyn jest odpowiedzialny za różne codzienne funkcje, od ustawiania parametrów maszyny, załadunku, aż po sprawną obsługę maszyny.

Jakie jeszcze obowiązki wypełnia osoba pracująca w charakterze operatora maszyn w Belgii?

Operator maszyn może zajmować się również:

 • uruchamianiem maszyn i dokonywaniem regulacji maszyn w razie potrzeby w celu poprawy wydajności,
 • kontrolą i regulacją ustawień maszyn (np. prędkości)
 • obsługą maszyn i urządzeń zgodnie z instrukcjami,
 • rozwiązywaniem problemów i przeprowadzaniem konserwacji,
 • przeprowadzaniem kontroli jakości, przestrzeganiem procedur raportowania i prowadzenia rejestrów oraz zgłaszaniem problemów przełożonemu,
 • przestrzeganiem wszystkich przepisów dotyczących BHP,
 • czyszczeniem maszyn i utrzymywaniem czystości w miejscu pracy,
 • podawaniem surowców lub części do półautomatycznych maszyn
 • sprawdzaniem części za pomocą narzędzi precyzyjnych i pomiarowych
 • naprawianiem problemów, które mogą wystąpić podczas zmiany.
 • prowadzeniem rejestrów zatwierdzonych i wadliwych jednostek lub produktów końcowych
 • prowadzeniem dzienników aktywności.

Jeśli jesteś już przekonany, że praca operatora maszyn w Belgii może być propozycją dla Ciebie, sprawdź, jakich kwalifikacji potrzebuje dobry operator maszyn czy operator produkcji.

Jak zostać operatorem maszyn? 

Wiele firm oferujących pracę dla operatorów maszyn, wymaga od kandydatów uprzedniego doświadczenia w charakterze operatora maszyn. Niektóre z firm jednak dają szansę początkującym w branży produkcyjnej i oferują pracę z możliwością przyuczenia do zawodu (patrz na naszą ofertę pracy: Operator maszyn pakujących-branża spożywcza.). Takie oferty pracy są świetnym sposobem na wejście do zawodu operatora maszyn i zdobycie cennego doświadczenia. 

Jeśli chcesz pracować jako operator maszyn w Belgii, powinieneś być przede wszystkim zmotywowany do pracy w zespole. Mimo że operator maszyny wydaje się stanowiskiem samodzielnym, to stanowi on ważną część składową zespołu produkcji, i powinien umieć współpracować z ludźmi. Ponadto, dobry operator maszyn, ma umiejętności pozwalające na skuteczną pracę z przydzielonymi mu maszynami, w celu utrzymania ich w stanie sprawności, czyli: potrafi myśleć samodzielnie, podejmować szybkie decyzje i zwracać uwagę na szczegóły, aby żadne problemy z maszynami nie pozostały niezauważone.
Operator maszyn powinien znać procesy produkcyjne oraz mieć  umiejętności analityczne i numeryczne: zdolność do wykonywania obliczeń matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie) w różnych jednostkach miary. Ponadto w pracy operatora maszyn ważne jest skupienie na pisemnych i ustnych instrukcjach.
Jeśli jesteś osobą o umyśle technicznym, która lubi łamigłówki, będziesz mógł wykazać się pracy jako operator maszyn, ponieważ ten zawód łączy w sobie pracę manualną, z umiejętnością rozwiązywania problemów logicznych.

Praca operatora produkcji wiąże się również z wymaganiami fizycznymi. Potrzebna jest dobra kondycja fizyczna, ponieważ operator maszyn może podnosić ciężki sprzęt, schylać się, lub stać przez długi czas w jednym miejscu. Nie powinno to jednak zniechęcać Pań, chcących ukierunkować swoją ścieżkę zawodową właśnie w tym kierunku. Praca dla operatora maszyn wśród kobiet, zdobywa coraz większą popularność. W Link2work pracę jako operator maszyn rozpoczęło wiele kobiet i świetnie sobie radzą na tym stanowisku. Oto przykładowa oferta pracy, w której świetnie odnajdują się Panie: Operator linii produkcyjnej

Praca jako operator maszyn wymaga również gotowości do pracy na zmiany (późne lub wczesne godziny, weekendy i nadgodziny w zależności od potrzeb).

Jakie wykształcenie jest wymagane od operatora maszyn w Belgii?

W zdecydowanej większości ofert pracy dla operatorów maszyn w Belgii nie są stawiane wymagania dotyczące konkretnego wykształcenia. Bardziej cenne jest doświadczenie w podobnej pracy. Świetnym operatorem maszyn może być osoba po ogólnej szkole średniej lub technikum. Oczywiście wykształcenie o kierunku technicznym jest dużym ułatwieniem, w przypadku poszukiwania pracy jako operator maszyny, jednak nie jest ono konieczne. W wielu miejscach pracy przyszły operator maszyn przejedzie szkolenie, więc powinien mieć chęć do nauki i doskonalenia się.
Wymaganiem bezdyskusyjnym w pracy operatora maszyn w Belgii jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na średniozaawansowanym poziomie, który umożliwia podstawową komunikację w miejscu pracy i możliwość rozumienia poleceń czy instrukcji.

Praca dla operatorów maszyn — specjalizacja

Kiedy zdecydujesz się zostać operatorem maszyn, zazwyczaj będziesz musiał wybrać produkt, w którym będziesz się specjalizował. Typowy operator maszyn skupia się na jednym rodzaju branży, w której pracuje i zdobywa doświadczenie. Niektórzy operatorzy maszyn wybierają pracę w takich dziedzinach jak spedycja lub produkcja żywności.

Jakie zarobki dla operatora maszyn w Belgii

Link2work, jako profesjonalna i doświadczona agencja pracy, od wielu lat organizuje zatrudnienie dla operatorów maszyn w Belgii i Niemczech. Aktualnie rekrutujemy operatorów maszyn w sektorze produkcyjnym, gdzie oferowane wynagrodzenie podstawowe brutto wynosi od 14,15 do 14,94 € za godzinę pracy. Oprócz podstawowej pensji, zapewniane są dodatki zmianowe, np. +12,50% za pracę na pierwszej i drugiej zmianie (16,61 brutto/h) czy +25% za pracę na zmianie nocnej (18,46 € brutto/h). Dodatkowo gwarantowane są dodatki wakacyjne (w skali przepracowanego roku mogą wynieść ok4300 € brutto), oraz premie roczne (proponowane pod warunkiem przepracowania minimum 65 dni w okresie od lipca bieżącego roku do czerwca kolejnego), które w skali roku mogą wynosić ok2300 € brutto.
Na wielu stanowiskach, które nasza agencja pracy oferuje operatorom maszyn w Belgii, pracownik otrzymuje jeszcze bon żywieniowy, wynoszący od 6-8 € za dzień pracy.

Jak widać, praca dla operatora maszyn w Belgii, jest z pewnością jedną z alternatyw, które warto rozważyć, kiedy szuka się pewnej pracy za granicą z wysokim i stabilnym wynagrodzeniem. 

Praca dla operatora maszyn Belgia – dlaczego warto wyjechać przez agencję pracy?

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako operator maszyn w Belgii, warto najpierw zobaczyć oferty profesjonalnej agencji pracy. Agencja taka, jak Link2work, współpracuje tylko ze sprawdzonymi wieloletnimi kontraktami firmami. Wybierając pracę przez naszą agencję pracy, masz gwarancję, że trafisz do odpowiedniego, sprawdzonego pracodawcy o ugruntowanej pozycji na rynku, który szanuje swoich pracowników. 

Ponadto, agencja pośrednictwa pracy zajmuje się wszelkimi formalnościami i procedurami, które są niezbędne do podjęcia zatrudnienia jako operator maszyn w Belgii czy Niemczech. Poszukiwanie mieszkania za granicą może przysporzyć wielu problemów, których unikniemy wybierając pracę przez agencję pracy. Wyjazd do pracy jako operator maszyn w Belgii z agnacją Link2work to możliwość wyboru zakwaterowania z naszej bazy mieszkań. Na miejscu zorganizujemy również transport do Twojego miejsca pracy. Oprócz tego agencje, z którymi współpracujemy organizują środki ochrony osobistej, takie jak buty i ubranie robocze. Na koniec, jesteś pod stałą opieką naszego pracownika- możesz do nas zadzwonić z dowolnym problemem związanym z pracą, a my pomożemy Ci go rozwiązać!


Udostępnij na: