Praca operator CNC w Belgii – z Link2Work znajdziesz wymarzoną pracę za granicą!

24.02.2023


Praca jako operator CNC w Belgii to jedna z najciekawszych propozycji w naszej agencji pracy. Kandydatów zachęca przede wszystkim możliwość awansu zawodowo-ekonomicznego, atrakcyjne warunki pracy, a także możliwość zamieszkania w rozwiniętych krajach zachodnich.

A co warto wiedzieć o tego rodzaju zatrudnieniu? Jakie są zarobki, ogólne warunki pracy, a także różne benefity pozapłacowe? O tym wszystkim przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Praca operator CNC w Belgii – opis stanowiska

Jeżeli zastanawiasz się nad pracą w charakterze operatora CNC w Belgii, warto na samym początku dowiedzieć się, jak wygląda takie stanowisko i jaki jest standardowy zakres obowiązków. Otóż, praca operatora CNC polega przede wszystkim na obsłudze zaawansowanych technologicznie maszyn, które służą do tworzenia produktów oferowanych przez Twojego ewentualnego, przyszłego pracodawcy. W ramach naszych procesów rekrutacyjnych, oferujemy stanowiska w charakterze frezera jak i frezera CNC, tokarza CNC czy frezera CNC programisty, a nawet… szlifierza CNC.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych sterowań CNC wyróżnia się aktualnie systemy HEIDENHAIN, FANUC, SINUMERIK, OKUMA i MAZATROL, FAGOR. Część z nich może być zastosowana do sterowania obrabiarkami różnych producentów, część zaś występuje jako dedykowane oprogramowanie maszyny danej firmy. Branże, w jakich kandydaci podejmują zatrudnienie, to głównie metalurgia, przemysł ciężki, ale nie tylko. Każde z wymienionych stanowisk nieco różni się od siebie i dlatego warto poznać szczegółowe wymagania niezbędne do podjęcia takiego zatrudnienia.

Jakie są wymagania do podjęcia tego typu zatrudnienia?

Tak naprawdę, każda firma ustala indywidualne kryteria, które kandydat musi spełnić. Najczęściej jednak, praca na tego typu stanowisko polega na obsłudze i programowaniu maszyn czy frezarek, a także dbaniu i konserwacji powierzonego sprzętu. Do tego dochodzą oczywiście umiejętności interpersonalne i przykładowo stały kontakt z kierownictwem i raportowanie postępów prac. Przyda się także umiejętność czytania rysunków technicznych i obsługa urządzeń pomiarowych. Niektóre z oferowanych przez nas stanowisk wymagają komunikatywnej znajomości angielskiego lub francuskiego, choć są i takie, które nie stawiają tego rodzaju wymagania przed kandydatami.

Szczegółowe wymagania dotyczące każdej z ofert znajdziesz pod linkiem:

Praca w charakterze operatora maszyn CNC w Belgii – jakie są zarobki?

To, co z pewnością przyciąga Polaków do pracy przy obsłudze maszyn CNC w Belgii, to przede wszystkim korzystne warunki zatrudnienia i wysoka pensja. Stawki są podawane zarówno w tak zwanych „godzinówkach”, jak i całościowego, miesięcznego wynagrodzenia za pełen etat. Stawki godzinowe startują od 16 euro za godzinę, a osiągają końcowe wartości 20 czy nawet 23 euro za godzinę. Te „widełki” uzależnione są oczywiście od doświadczenia kandydata, czy po prostu konkretnych warunków oferowanych przez pracodawcę. Jeżeli zaś chodzi o oferty z pełnym wynagrodzeniem miesięcznym, to dziś posiadamy jedną taką ofertę, opiewającą na 3350 €. W przeliczeniu na polską walutę daje to aż niemal 16 tysięcy złotych wynagrodzenia i jest to z pewnością ciekawa propozycja dla każdej osoby, która poszukuje dobrze płatnej pracy w Belgii.

Dlaczego jeszcze warto zatrudnić się w charakterze operatora maszyn CNC w Belgii? Dodatkowe benefity płacowe i pozapłacowe

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, to oczywiście szereg benefitów – zarówno płacowych, jak i pozapłacowych. Pierwszym benefitem są, chociażby rozmaite dodatki – za pracę w okresie wakacyjnym, premie roczne, a także bony żywnościowe w wysokości np. 8 euro za każdy dzień roboczy.

Nie bez znaczenia może być dla niektórych również fakt, że pensja wypłacana jest w systemie tygodniowym, a jeżeli pracownik oczekuje dodatkowego ubezpieczenia, pracodawca zapewnia kompleksową pomoc w jego uzyskaniu. Każda oferta zawiera również opcjonalną możliwość zakwaterowania już od 95 € za tydzień pobytu. Aby zapewnić jak najwyższy komfort pracownikom z Polski, każdy z nich może skorzystać z bezpłatnej pomocy koordynatora naszej firmy i już na miejscu w Belgii.

A w czym może Ci pomóc nasza agencja Link2Work?

Nasza agencja od lat pomaga kandydatom z Polski w znalezieniu idealnej, dobrze płatnej pracy za granicą. Pomagamy kandydatom w zorganizowaniu wszelkich formalności, a także w kontakcie z pracodawcą. Kandydat jest zwolniony z wielu obowiązków, których musiałby dopełnić samodzielnie. Ponadto nasza agencja od lat współpracuje z uznanymi, renomowanymi pracodawcami w całej Europie- masz zatem gwarancję pewnego, dobrze płatnego zatrudnienia w dużych, zagranicznych firmach z wieloletnią tradycją. Oprócz tego Link2Work pomaga w kwaterunku, a także zapewnia pomoc naszego przedstawiciela już na miejscu docelowego zatrudnienia. Masz zatem osobę, do której możesz zwrócić się w przypadku jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości – zarówno odnośnie do samego zatrudnienia, jak i zakwaterowania czy miejscowych zwyczajów. Wszystko po to, abyś jak najszybciej mógł zaaklimatyzować się w nowym miejscu pracy.

Zainteresowała Cię nasza propozycja? Sprawdź nasze oferty pracy dla operatorów maszyn CNC:


Udostępnij na: