Wywiad z naszym operatorem wózka pracującym w Belgii

06.03.2022


Poznaj naszego pracownika tymczasowego Łukasza Ptasińskiego, operatora wózka widłowego w KRONOS EUROPE w Gandawie.

Szczęśliwie dla nas, możemy przeszkodzić Łukaszowi w jego dniu wolnym od pracy i zaprosić go na rozmowę. Jego następna zmiana zaczyna się jutro punktualnie o piątej, więc dzisiejszy dzień jest wolnym dniem dla Łukasza, który pracuje aktualnie jako operator wózka widłowego w KRONOS EUROPE. Łukasz pracuje za pośrednictwem  Link2Europe od pięciu lat. Najwyższy czas na ciekawą pogawędkę!

Cześć Łukasz, jak trafiłeś do Belgii?

To było dawno temu. Pracuję w Belgii już od pięciu lat. Urodziłem się i wychowałem w Polsce. Po odbyciu służby wojskowej, gdy miałem 23 lata, wyjechałem do Holandii, aby pracować i studiować. Najpierw pracowałem w Holandii przez pięć lat. Wtedy odkryłem Link2Europe poprzez Internet. Odbyliśmy kilka rozmów i wyjechałem do Belgii! W sumie to było proste: język jest taki sam!

Reachtruck Łukasz

Opowiedz nam o swojej karierze w Belgii

Zawsze pracowałem dla Link2Europe w Belgii, dużą zaletą pracy z nimi jest to, że mają naprawdę dobre firmy jako klientów!

W ostatnich latach pracowałem dla Ceva, Cummins, DHL, a teraz dla KRONOS EUROPE w Gandawie. W KRONOS EUROPE, wraz z 300 kolegami, produkujemy dwutlenek tytanu, substancję chemiczną dodawaną do wielu produktów, aby je wybielić lub nadać im połysk.

Jako operator wózka widłowego transportuję palety z produkcji do magazynu. To dobra praca, doskonale wiem, co mam robić, nie ma stresu, nie ma problemów! Pracujemy w sześcioosobowym zespole, jest nas czterech operatorów i dwóch kierowców. Do tego dochodzi brygadzista. Fajne jest to, że moje doświadczenie pozwala mi pomagać innym ludziom.

Jakimi językami się posługujesz?

Przez cały dzień mówię po holendersku i angielsku, bo to odpowiada moim kolegom. Wszystko rozumiem.

Nauczyłem się niderlandzkiego dzięki rocznej edukacji językowej w Holandii. Ale swoją wiedzę zdobywałem głównie w różnych firmach, w których pracowałem. Różne akcenty są czasami nadal wyzwaniem, zwłaszcza w pierwszym roku, kiedy przyjechałem z Holandii do Belgii. Będąc tutaj przydaje się, gdy mówisz po holendersku. Szczególnie poza pracą, w sklepach, na stacjach benzynowych, ale także, gdy chcesz przeczytać menu w restauracji. Belgowie bardzo lubią, kiedy się do nich zwraca w języku niderlandzkim.

Czy lubisz pracować w KRONOS EUROPE i dlaczego?

KRONOS EUROPE jest naprawdę dobrą firmą. Oferują dobre wynagrodzenie. Pracuję w systemie czterozmianowym, siedem dni pracy, dwa dni odpoczynku i znowu siedem dni pracy. Dodatki też są atrakcyjne finansowo, np. praca w niedziele jest płatna w 200%. Korzystam też z wielu urlopów.

Reachtruck Łukasz 2

A kiedy nie pracujesz, to co robisz Łukaszu?

Mam dość dużo wolnego czasu. Najpierw odpoczywam. A potem korzystam z piękna, jakie kraj ma do zaoferowania, na przykład Bruksela. Najbardziej podoba mi się Knokke, połączenie morza i miasta. Haga też to ma. Mam też dobry rower górski, a Flandria jest idealna do jazdy na rowerze z jej pięknymi ścieżkami rowerowymi. Czasami wyjeżdżam na dwa dni rowerowe. Fitness bardzo mnie relaksuje.

Czy może Pan wymienić trzy największe korzyści wynikające ze współpracy z Link2Europe?

Tak, zdecydowanie! Po pierwsze, zawsze dostaję wynagrodzenie na czas. Mój odcinek wypłaty przychodzi w środę, a wypłata następuje punktualnie w czwartek. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze tak jest, gdy pracuje się za granicą. Po drugie, wypłaty są prawidłowe, dodatki i tak dalej, wiem, że są obliczane prawidłowo! No i jest jeszcze płynna komunikacja z zespołem Link2Europe. Jeśli mam jakiś problem lub pytanie, zawsze mogę się z nimi skontaktować mailowo lub telefonicznie i otrzymuję natychmiastową odpowiedź. Jeśli trzeba podpisać dokumenty, idę do biura.

Cieszę się, że mogę pracować jako operator wózka widłowego w Belgii, to dobra praca! Płacą tu lepiej niż w innych krajach. A Link2Europe a obecnie Link2work uważam za naprawdę profesjonalną agencję pracy tymczasowej!

Bardzo dziękujemy za rozmowę, Łukaszu, i życzymy Ci powodzenia!


Udostępnij na: