Najciekawsze miejsca do podróżowania w Niemczech

29.04.2024


Polacy bardzo często odwiedzają naszych sąsiadów zza Odry i to nie tylko w celach zarobkowych. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc podróżniczych przez polskich turystów, są Niemcy. Co jednak warto zwiedzić za naszą zachodnią granicą? Które atrakcje są tam najpopularniejsze wśród turystów z całej Europy? Temu przyjrzymy się w poniższym zestawieniu najciekawszych miejsc do podróżowania w Niemczech. Zapraszamy do lektury!

Niemieckie zamki są znane na całym świecie z Neuschwansteinem na czele

Całą grupę najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Niemczech stanowią oczywiście… tamtejsze zamki. Nasi zachodni sąsiedzi słyną z tego rodzaju budowli, a na terenie całego kraju jest ich aż ponad 20 000! Jednak najbardziej znanym, będącym swoistą ikoną kultury, jest oczywiście eklektyczny Neuschwanstein. Ta powstała w 1869 roku budowla rozpoznawalna jest na całym świecie jej bajeczny wygląd stał się pierwowzorem dla Disney’owskiego zamku, a sama atrakcja przyciąga co roku prawie dwa miliony turystów.

Zamek Cesarski w Norymberdze

Spektakularnych zamków w Niemczech jest jednak znacznie więcej. Należy tu wymienić między innymi Zamek Cesarski w Norymberdze, który dziś stanowi kompleks kilku budynków i muzeów w jego wnętrzach. Znajdziemy w nich salę rycerską, punkt widokowy na całą Norymbergę, kaplicę cesarską, sieć podziemnych korytarzy czy ogromną kolekcję broni. Ta jedenastowieczna budowla również przyciąga turystów z całego świata!

Zamek w Heidelbergu

To samo można powiedzieć o zamku w Heidelbergu, będącym przez lata siedzibą Palatynatu. Ta ogromna budowla jest swoistą perłą renesansu, zbudowaną w XIII wieku. Dziś, zachwyca przede wszystkim widokiem na zjawiskowe Jezioro Bodeńskie i dwa okoliczne miasteczka, a także pas górskich Alp. Ciekawostką jest również fakt, że w piwnicach zamku możemy znaleźć… największą na świecie beczkę na wino. Mierzy ona aż 8 metrów długości, 7 metrów szerokości i pomieści ponad 220 tysięcy (!) litrów wina. Takich turystycznych smaczków w niemieckich zamkach jest jednak znacznie więcej- dlatego właśnie warto odwiedzić te średniowieczne budowle.

Europa Rust – idealna rozrywka dla rodzin z dziećmi

Rodziny z dziećmi, choć nie tylko, z pewnością zachwyci Europa Rust — największy w Niemczech i jeden z największych w Europie park rozrywki. W tym liczącym niemal 100 hektarów miejscu znajdziemy dosłownie niezliczoną ilość atrakcji, która zapamiętamy naprawdę na długo. Mowa tu między innymi o największej w Europie kolejce górskiej, symulatorze lotów, kinie 4D czy pędzącej ponad 100 kilometrów na godzinę kolejce drewnianej.

Ponadto znajdziemy tu ponad 100 dedykowanych danej tematyce stref. Dotyczą one, chociażby zabytkowych samochodów, za których kierownicą może zasiąść każdy odwiedzający, jak i poszczególnych krajów. Mamy tu strefę kilkunastu różnych państw, z atrakcjami związanymi właśnie z danym regionem. Miłośników wodnych przygód ucieszy zaś szereg rozrywek takich jak wodne ścieżki, pływanie łódkami i statkami, wodne rollercoastery, czy też „polowanie na wieloryby”.

Warto także dodać, że niektóre atrakcje zmieniają się w Europa Rust wraz z porą roku. Przykładowo, zimą, park zamienia się momentami w prawdziwy, przedświąteczny jarmark przyozdobiony szeregiem wigilijnych dekoracji. Podsumowując to znajdujące się w badeńskiej miejscowości Rust miejsce, należy powiedzieć, że warto je odwiedzić niezależnie od pory roku!

Jezioro Bodeńskie wraz z wyspami Mainau i Reichenau

Kolejnym punktem na turystycznej mapie Niemiec, który warto obejrzeć, jest z pewnością Jezioro Bodeńskie wraz z okolicznymi wyspami. To miejsce (w którym Niemcy graniczą z Austrią i Szwajcarią) przyciąga tysiące turystów z całego świata każdego roku. Samo jezioro jest trzecim, największym słodkowodnym akwenem na Starym Kontynencie. Kluczowym punktem wycieczki jest oczywiście odwiedzenie bajecznej wyspy Mainau, nazywanej również Wyspą Kwiatową. Nazwa jest oczywiście nieprzypadkowa- na jej terenie znajdziemy wiele przepięknych ogrodów czy parków, które zachwycają niecodzienną roślinnością. Ponadto znajdziemy tu słynną rezydencję hrabiego Bernadotte, która jest w całości wykończona w barokowym stylu.

Druga, okoliczna wyspa Reichenau jest żywym świadectwem historycznym, bowiem znajduje się tu skansen z prehistorycznymi domostwami, zaś nieopodal znajdziemy najstarszy zamek w Niemczech- Meersburg, z którego możemy podziwiać przepiękną panoramę na Jezioro Bodeńskie. Ponadto Reichenau jest nazywana Wyspą Klasztorną- ponieważ na jej terenie znajdziemy kilka, świetnie zachowanych kościołów. A skoro już przy kościołach jesteśmy…

Rozmaite obiekty sakralne i religijne na terenie całych Niemiec

Niemcy słyną z wielowiekowej tradycji chrześcijańskiej. Na terenie tego państwa znajdziemy więc szereg przepięknych kościołów- na przykład Katedrę w Kolonii, która jest uważana za prawdziwy majstersztyk architektoniczny. Monumentalna budowla zapiera dech w piersiach i sprawia, że w zasadzie każdy turystów ją oglądający przenosi się w czasie o kilka wieków wstecz. Oprócz Katedry w Kolonii warto odwiedzić osiemnastowieczny kościół Frauenirche w Dreźnie. To barokowe arcydzieło zachwyca przepychem i dostojnością- jak na klasycznie barokową budowlę przystało.

Jednak oprócz najbardziej popularnych kościołów, w Niemczech znajduje się bardzo wiele mniej znanych chrześcijańskich budowli. Ciekawostką są także polskie kościoły w Niemczech- czyli coś, co z pewnością interesuje osoby wierzące, które na stałe przebywają u naszego zachodniego sąsiada. Msza święta po polsku w Niemczech nie jest zatem niczym dziwnym- i jeżeli planujesz wyjazd do Niemiec w celach np. zarobkowych, to masz w zasadzie gwarancję, że znajdziesz odpowiadające Ci miejsce kultu religijnego.

Rothenburg ob der Tauber

Ostatnim punktem na turystycznej mapie Niemiec w naszym zestawieniu, jest Rothenburg ob der Tauber. Ta relatywnie długa nazwa oznacza jednak coś historycznego i klasycznego, a mianowicie miasto, które zachowało niesamowicie wysoką liczbę średniowiecznych zabudowań. Legenda głosi, że w wojnie trzydziestoletniej miasto to zostało oszczędzone przez generała dowodzącego wojskiem, które zajęło miasto. Dzięki temu nie zostało ono splądrowane i zniszczone, a dzisiaj turyści mogą się cieszyć średniowiecznym klimatem jak miasto długie i szerokie. Miejsce to z pewnością zachwyci pasjonatów nienaruszonej duchem czasu historii, jak i osób, które po prostu szukają wyciszenia i oderwania od typowego, miejskiego zgiełku.

Jak widać, Niemcy mają naprawdę wiele fantastycznych miejsc do zwiedzania. A może Wy macie jakieś swoje ulubione miejsca za naszą zachodnią granicą? Dajcie znać w komentarzach na naszym profilu na Facebooku!

Szukając pracy w Niemczech, nie zapomnij sprawdzić naszych ofert pracy, które zebraliśmy w tym miejscu: https://link2work.pl/wszystkie-oferty-pracy/?t=&l=Niemcy


Udostępnij na: